Strefa klienta

IBM Cognos Analytics 11.1.6

IBM Cognos Analytics 11.1.6

Poniżej znajdą Państwo przegląd wybranych nowości i ulepszeń w IBM Cognos Analytics 11.1.6.

 

Dowiedz się o ulepszeniach interfejsu użytkownika, materiałach szkoleniowych i funkcjach, które wpływają na wiele komponentów IBM® Cognos Analytics .

 

Poproś o pomoc w okienku poznawczym Learn

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzystaniu z Cognos Analytics , kliknij i zadaj pytanie. Pomoc poznawcza dostosowuje twoje pytanie do miejsca, w którym pracujesz i znajduje tylko te odpowiedzi, które są dla ciebie odpowiednie. Możesz tam znaleźć najnowsze filmy, blogi i dokumentację.

files/mineral-midrange/Grafiki www/kc.jpg

 

DASHBOARDS

 

Używaj niezależnych obliczeń AI z zaawansowanymi funkcjami analitycznymi

Samodzielne obliczenia są teraz w pełni obsługiwane przez AI i zaawansowane funkcje analityczne, w tym asystenta AI, diagram relacji w Eksploruj oraz wizualizacje drzewa decyzyjnego, spirali i analizy sterowników.

Obliczenia autonomiczne, czasem określane również jako obliczenia globalne, znajdują się poza przedmiotem tabeli lub zapytania i mogą odnosić się do pól z dowolnej tabeli w module danych lub modelu. Tego rodzaju obliczenia można tworzyć w modułach danych i modelach Framework Manager, a także bezpośrednio w pulpitach nawigacyjnych, historiach i eksploracjach.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Eksplorowanie relacji w danych i Wybieranie innego typu wizualizacji .

Aby uzyskać więcej informacji o obliczeniach, zobacz Obliczenia (moduły danych) i Tworzenie obliczeń (Framework Manager) .

 

STORIESHistorie mogą pomóc w informowaniu i angażowaniu odbiorców. Za pomocą historii w IBM Cognos Analytics można tworzyć sceny, które wizualizują dane i opowiadają narrację.

 

Rozwiń hierarchie tabeli przestawnej

Jeśli używasz źródła danych OLAP, możesz rozwinąć hierarchie tabeli przestawnej, aby wyświetlić zagnieżdżone elementy potomne.

files/mineral-midrange/Grafiki www/story.jpg

 

EKSPLORACJAOdkryj ukryte relacje i identyfikuj wzorce, które zamieniają Twoje dane w wiedzę dzięki eksploracjom IBM® Cognos Analytics .

 

Tworzenie kokpitu z przewodnikiem

Z wbudowanego asystenta możesz teraz wygenerować pulpit nawigacyjny w oparciu o określone pola zainteresowań.

Ta funkcja została wprowadzona w wersji 11.1.4 jako proces dwuetapowy. Po wygenerowaniu zestawu wykresów dla wybranych pól / kolumn udostępniono opcję Utwórz pulpit nawigacyjny z wykresów . Począwszy od wersji 11.1.6, możesz kierować tworzeniem dashboardu, dołączając informacje o kontekście i polu. Na przykład:

  • create dashboard for profit in 2019
  • generate dashboard for top 10 products by profit
  • create dashboard for products by profit in Florida

 

NOTATNIK Możesz tworzyć i przesyłać notatniki do Cognos Analytics , a także pracować z danymi Cognos Analytics w notatniku za pomocą skryptów Python. Możesz także osadzić dane wyjściowe z notatnika w pulpicie nawigacyjnym, historii lub raporcie.

 

Obsługa języka programowania R w notesach Jupyter

Oprócz Pythona możesz teraz kodować notebooki w języku programowania R.

 

RAPORTOWANIERaportowanie IBM Cognos Analytics to internetowe narzędzie do tworzenia raportów, którego używają profesjonalni autorzy raportów i programiści do tworzenia zaawansowanych, wielostronicowych raportów z wieloma zapytaniami w wielu bazach danych.

 

Tabele danych

Tabela danych to nowy typ kontenera danych w raportach Cognos® Analytics .

Tabele danych są podobne do list, ponieważ pokazują również dane w wierszach i kolumnach. Jednak w przeciwieństwie do list dane są przedstawiane po stronie przeglądarki, a nie po stronie serwera Cognos Analytics . W rezultacie dane w tabelach danych są wyświetlane bardzo szybko.

Możesz grupować i podsumowywać dane w kolumnach tabeli danych, rozwijać i zwijać wiersze, stosować filtry do kolumn i dodawać niestandardowe wskaźniki zamiast liczb w kolumnach miar.

Poniższa grafika pokazuje interakcje w tabeli danych.

files/mineral-midrange/Grafiki www/tab.gif

 


Szczegóły dotyczące wszystkich nowych i zmienionych funkcji w najnowszej wersji oprogramowania IBM Cognos Analytics 11.1.6 znajdą Państwo tutaj.

Wróć