Przejdź do treści

IBM Cloud Pak for Data 4.0

cp4d_banner1

IBM Cloud Pak for Data

Zintegrowana platforma danych i sztucznej inteligencji, stworzona z myślą o działaniu w chmurze i oparta na technologii open source. Można ją wdrożyć zarówno w lokalnym data center, jak i w dowolnej chmurze (co powinno zachęcić organizacje wynajmujące już infrastrukturę w modelu usługowym od takich dostawców jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud).

Platforma łączy usługi obejmujące cały cykl życia procesów analitycznych, począwszy od zarządzania danymi, poprzez operacje na danych i nadzór nad nimi, na analizie biznesowej i zautomatyzowanej sztucznej inteligencji kończąc.

Na wdrożeniu IBM Cloud Pak for Data mogą skorzystać organizacje budujące mniej skomplikowane systemy analityczne na potrzeby wybranych departamentów. Nie mniej jednak, rozwiązanie jest skierowane do wszystkich organizacji, które borykają się z problemami w obszarze zarzadzania informacją. Dotyczy to na przykład przedsiębiorstw posiadających już narzędzia do gromadzenia i przetwarzania danych ale cierpiących na brak unifikującej je infrastruktury.