Przejdź do treści

Najczęstsze wyzwania biznesowe, czyli jak sobie radzić z Excelem

wyzwanie biznesowe:

Sytuacja, którą opisuje dotyczy firmy z branży retail, która chciała mieć lepszy wgląd w kierunek rozwoju swojej sytuacji finansowej i działalności biznesowej. Firma chciała, aby proces budżetowania i prognozowania był mniej pracochłonny a rozwiązanie połączyło planowanie finansowe i operacyjne.

Właściwie, podobne wyzwania pojawiają się niezależnie od branży, więc opis przypadku może odpowiedzieć na potrzeby wielu Organizacji 🧩.

Z pomocą IBM Planning Analytics with Watson Firma wykorzystuje dane w bardziej efektywny sposób, jednocześnie zbliżając do siebie procesy finansowe. Dzięki kompatybilności systemów, budżetowanie i prognozowanie odbywa się teraz w jednym rozwiązaniu, tworząc bardziej przejrzysty obraz sprzedaży i kosztów. Rozwiązanie Planning Analytics pomogło również w niedoborach w systemie ERP, takich jak raportowanie. Firma odnowiła rachunek zysków i strat, aby odpowiadał wymaganiom spółki macierzystej i zbudował nowe modele bezpośrednio w IBM Planning Analytics. Pracownicy w organizacji mogą obecnie lepiej niż dotychczas wykorzystywać informacje z różnych źródeł. Wyższy poziom informacji i procesu planowania, a także przewidywalność sprawiły, że firma stale się rozwija 📈.

IBM Planning Analytics with Watson to Excel na sterydach, który po pierwsze daje możliwość pracy z interfejsem Excel, ale co najważniejsze ujednolica i usprawnia planowanie, zapewniając, wszystkim użytkownikom wgląd w dokładnie te same dane i pracę z nimi, również w trybie nieskończonej liczby scenariuszy 📄.

wyniki:

W tym konkretnym przypadku wdrożenie przyniosło przejrzysty widok sprzedaży 🛒 i kosztów. Poprawiono kontrolę kosztów 💰. Planowanie biznesowe jest teraz powiązane ze strategią korporacyjną. Skrócono czas realizacji procesu planowania biznesowego.

Bezproblemowa integracja z programem Microsoft Excel była kluczowym czynnikiem wpływającym na większą adaptację użytkowników, a Planning Analytics Workspace ułatwił Zespołom tworzenie i używanie korporacyjnych planów finansowych i prognoz.

Wyniki to Creme de la creme każdego wdrożenia, wisienka 🍒 na torcie. Cele wdrożenia zawsze wyznaczamy podczas analizy przedwdrożeniowej. One są jasne, więc rezultat jest spodziewany. Najbardziej nas cieszą dodatkowe korzyści, których klienci nie przewidywali a zrobiły dużo dobrego dla Organizacji 🎁.

Tutaj też ich nie zabrakło, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do rozmowy.

Karolina Rytel

Karolina Rytel

Zebrałam już spore doświadczenie w pracy z Klientami. Od 2015 roku zajmuję się wsparciem sprzedaży i opieką Klienta. Myślę, że Ci którzy mnie znają powiedzą, że łatwo się ze mną dogadać. Lubię ludzi - lubię ich słuchać i zawsze staram się „poczuć” drugą stronę. Jestem otwarta na naukę i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. A tak pozabiznesowo: uwielbiam różnego typu rękodzieło, lubię oglądać tenis i siatkówkę.